Náš montážny tím sa rozšíril o ďalšieho člena. Nový prírastok sa špecializuje na vyhotovovanie otvorov pre montáž podpovrchových krabíc, prestupov cez steny, alebo podlahy či osadzovaní rôznych kotiev a výstuží, no má uplatnenie aj v iných oblastiach. Je kompaktný, ľahký (iba 11kg) a ešte má aj LED indikátor regulácie výkonu, čo umožňuje jednoduchšiu manipuláciu a šetrnejšie používanie.

Investovali sme do diamantovej jadrovej vŕtačky!

Hlavným dôvodom investície je, že táto vŕtačka šetrí čas a energiu, čím zvyšuje efektivitu práce. Korunka vŕtačky (kruhový valec s dutým vnútrom, ktorým sa vyhotovuje samotný otvor) obsahuje diamantové časti, ktoré sa bez väčších problémov prerežú betónom, železobetónom, murivom či asfaltom. Keďže pri tomto spôsobe vŕtania nevznikajú vibrácie, otvor je presný a hladký. Navyše nie je vytváraný nadbytočný odpad, tak ako to je v prípade bežných vrtákov či sekania.

Nová jadrová vŕtačka je veľkou pomocnou silou pri vytváraní prestupov pre kabeláž, rúrky, elektroinštalačné krabice a iný inštalačný materiál. Vŕtať vie nielen na podlahe a stenách, ale aj na strope, v rohoch a pod uhlom – teda na miestach, kde vie byť sekanie komplikované.

Diamantová jadrová vŕtačka!

Aby sme možnosti poskytované jadrovou vŕtačkou využili naplno, investovali sme aj do príslušenstva – systému recyklácie chladiacej vody vákuovej podložky.

Pri jadrovom vŕtaní sa používa na chladenie voda, ktorá následne musí niekam odtekať. Aby sme predchádzali veľkým kalužiam, mokrým topánkam a zbytočnému zašpineniu pracoviska, pri vŕtaní používame samostatnú jednotku na recykláciu vody, ktorá okrem prívodu chladiacej vody zabezpečuje práve aj odchytávanie a filtráciu odpadovej vody. No využitie tohto prístroja sa neobmedzuje len na prácu s vodou – takisto obsahuje aj zabudovaný vysávač na bežné znečistenie. Všetok odpad, kal a iné nečistoty sú zbierané do filtračného vreca, ktoré sa dá po použití jednoducho vymeniť.

Diamantová jadrová vŕtačka!

Aby sa zaistila stabilita prístroja pri vyhotovovaní otvorov, je nutné ho na povrch primontovať. Vŕtačku je možné klasicky ukotviť, alebo ju dokážeme jednoducho a nedeštruktívne uchytiť na povrch pomocou vákuovej podložky, ktorá je napojená na sacie zariadenie (výveva). Výhodou je, že aj napriek vysokému saciemu výkonu má zariadenie nízku hlučnosť.

Diamantová jadrová vŕtačka!

Aj Vy ste z nášho nového člena montážneho tímu nadšení a priali by ste si, aby sa prišiel ukázať aj na Vašej stavbe? Ozvite sa a veľmi radi Vám pripravíme cenovú ponuku na vyhotovenie otvorov diamantovým jadrovým vrtákom až do priemeru 112mm.