Od roku 2018 si v interných kruhoch našej spoločnosti vďaka podujatiu Trenčiansky polmaratón spomíname na zakladateľa našej spoločnosti – Petra Mareka.

Rovnako tak bolo aj dnes 20.9.2020. Aj keď z dôvodu súčasnej situácie ohľadne COVID-19 sme do poslednej chvíle nevedeli s istotou, či sa pretek uskutoční, všetci sme poctivo trénovali. Smutná informácia prišla 3 dni pred štartom – zrušili štafetový beh, kde sa malo predstaviť desať účastníkov z celkového počtu dvanásť z našej spoločnosti. Napriek tomu sa dvaja štafetári rozhodli absolvovať celý pretek – 21,1km bez predchádzajúceho tréningu. A tak sa štyria z nás postavili na štart v plnej sile a snažili sa prekonať samých seba ?.

Najlepšie fúkal vietor do chrbta Evke, ktorá dobehla s časom 1:38:06, čím si vytvorila osobné maximum. Druhý v poradí bol Tomáš, ktorý sa postaral o najväčšie prekvapenie, keď bez tréningu zvládol prísť s časom 1:49:07. Tretí dobehol Peťo s časom 1:53:25 a štvoricu uzatvoril Paťo časom 2:00:34, ktorý taktiež bez tréningu absolvoval svoj prvý polmaratón v živote.

Napriek „koronovým“ opatreniam sme si pretek užili, prekonali samých seba a tešili sa v cieli. Ďakujeme aj podpornému tímu, ktorý nás prišiel povzbudiť do cieľa ?