TESCO Stores a.s.

Firma ANTES GM s.r.o. je dnes stabilným partnerom spoločnosti TESCO v oblasti ochrany pred požiarmi. Zabezpečujeme pravidelný servis systémov EPS a HSP vo všetkých prevádzkach na Slovensku. Spoločným úsilím a s využitím technickým možností systémov sme v roku 2016 spustili unikátny projekt v rámci Európy. Viac ako 50 objektov menšieho formátu predajní sme prepojili cez vzdialený prístup na jeden server, ktorý zabezpečuje 24 hodinový dohľad nad jednotlivými prevádzkami.

Obsluha má možnosť z akéhokoľvek miesta sa pripojiť na vzdialený server a nielen monitorovať, ovládať, ale i spravovať systém EPS na jednotlivej prevádzke, čo predstavuje významnú úsporu času a finančných nákladov. Tento projekt bol zaradený ako svetová referenčná zákazka dodávateľa systému EPS SCHRACK SECONET z Rakúska, čo je vyznamenanie pre všetkých, ktorý tento projekt navrhli, presadili a uskutočnili.

referencia TESCO

TESCO Stores a.s.

Plocha: 400 000 m2

Mesto: 122 predajní v rámci Slovenskej Republiky

Rok realizácie: 2001 – 2019

Objem dodávky: viac ako 3 milióny Euro (EPS, HSP)

Dodané systémy

  • Elektrická požiarna signalizácia (EPS)
  • Hlasová signalizácia požiaru (HSP)

Popis objektu

Spoločnosť TESCO pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996 a dnes už na Slovensku existuje viac ako 150 predajní TESCO. Predajne TESCO patria medzi tie najväčšie obchody s potravinovým aj nepotravinovým tovarom na Slovensku. Charakter predajní si prešiel svojím vývojom, keď zo začiatku preferované hypermarkety s plochou 7000 m2 a viac, vystriedali predajne stredného formátu od 3000 do 5000 m2, aby celú sieť predajní doplnili malé formáty s plochou 1000 m2 a menšou. Ako sa postupne obchodná sieť rozrastala, vznikla potreba výstavby veľkoskladu, ktorý vyrástol neďaleko Trenčína pri Beckove.